ZIŅAS

9. oktobrī norisināsies otrais seminārs Latvijas Kultūras akadēmijas darbiniekiem un studējošiem ciklā “Uzzini, ko nezini!”

09.10.2023

2023. gada 9.oktobrī pl. 14.45–16.15 Latvijas Kultūras akadēmijas 5. auditorijā (Ludzas ielā 24) norisināsies cikla “Uzzini, ko nezini!” otrais seminārs par tēmu “Pētījumu rezultātu komunikācija iesaistot aktīvistus: pieredze no starptautiska salīdzinoša pētījuma”. Semināru vadīs Rīgas Stradiņa universitātes  tenūrprofesors, Baltic Studies Centre vadošais pētnieks Miķelis Grīviņš.

2021. gadā “Apvārsnis 2020” pētījuma ietvaros pētnieku komanda no Latvijas sāka veidot Eiropu pārklājošu pārtikas aktīvistu tīklu. Šī uzdevuma mērķis bija radīt kopienu, kura būtu ieinteresēta pārmaiņās un varētu jaunāko pētījumu rezultātus aiznest līdz vietējām kopienām un iedzīvināt pētījumu rezultātus praksē. Lai šo mērķi sasniegtu pētnieki arī sāka veidot treniņu programmu, kas ļautu aktīvistiem dalīties ar savu pieredzi, apjaust dažādu pārtikas sistēmu dažādību un mācīties no jaunākajiem pētījumiem. Kopš tīkla izveides 40 tīkla aktīvisti ir tikušies trīs reizes – Briselē, Pamplonā un Rīgā, ir izveidojuši piecus jaunuzņēmumus, paši prezentējot jaunākos pētījumu dažādās konferencēs. Lekcijas dalībniekiem būs iespēja uzzināt, kā šāds tīkls tika izveidots, kādēļ pētnieki izvēlējās ieviest pilnīgi jaunu pētījumu komunikācijas formu un – cik veiksmīga šī pieeja ir bijusi.

Pieteikšanās dalībai seminārā, aizpildot tiešsaistes anketu: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdjGuehZbudL52Jk9kCKUUncaJkQ5kKkzJato70fUClgqWNWg/viewform?usp=sf_link

Informējam, ka semināriem būs iespējams pievienoties arī tiešsaistē, Zoom platformā (taču ieraksts netiks veikts!). Pieslēgšanās saite visa semināru ciklu laikā paliks nemainīga: https://zoom.us/j/96044039544?pwd=TDBRcWxIdEtZTXMxcTQzaTY2Q0VmZz09

Jautājumu un ieteikumu par semināru ciklu gadījumā vērsties pie Attīstības departamenta kvalitātes vadības un attīstības speciālistes Unas Arbidānes (una.arbidane@lka.edu.lv) vai Kultūras un mākslu institūta pētnieces Līgas Vinogradovas (liga.vinogradova@lka.edu.lv).