ZIŅAS

Studenti, pētnieki un docētāji tiek aicināti uz semināru ciklu “Uzzini, ko nezini!”

26.09.2023

Šajā gadā Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) Attīstības departaments sadarbībā ar LKA Kultūras un mākslas institūtu (LKA KMI) uzsāk semināru ciklu “Uzzini, ko nezini!”. Semināri notiks katru nedēļu pirmdienās plkst. 14.45–16.15 LKA 5.auditorijā (Ludzas ielā 24), lai iepazīstinātu un diskutētu par dažādām ar pētniecību saistītām tēmām. 

Šogad semināri būs veltīti četrām tēmām: veiksmīga publikācija no A līdz Z;  pētījumu komunikācija;  aktuālās pētniecības metodes un akadēmiskā personāla profesionālā pilnveide. Uz semināriem tiek aicināti LKA docētāji, pieredzējuši un jauni pētniekus, pētniecībā ieinteresētie bakalaura un maģistra līmeņa studenti un doktoranti. Semināru cikla ietvaros ieinteresētie tiks aicināti kopīgi meklēt un uzzināt atbildes uz jautājumiem, kas ir svarīgi darbā vai studijās, kā arī iesaistīties diskusijās par sev interesējošām tēmām.

Semināru tematu laika grafiks

Pirmais seminārs ciklā "Uzzini, ko nezini!" norisināsies pirmdien, 2. oktobrī, plkst. 14.45–16.15 LKA 5. auditorijā (Ludzas ielā 24) par tēmu "Veiksmīga publikācija no A līdz Z". Tajā būs iespēja uzzināt par publikācijas veidošanas pamatiem, zinātniskajiem žurnāliem, recenzēšanas procesu, kā arī kopumā rast atbildes uz dažādiem tehniskiem jautājumiem – ko, kur, kā, kad un kāpēc publicēt? 

Seminārā ar savām zināšanām, pieredzi un ieteikumiem dalīsies LKA prorektore zinātniskajā darbā un Kultūras un mākslu institūta vadītāja prof. Anda Laķe un LKA KMI vadītājas vietniece starptautiskās sadarbības jautājumos, vadošā pētniece asoc.prof. Ilona Kunda. Semināru moderēs jaunā pētniece, LKA KMI zinātniskā asistente Sabīne Ozola. 

Seminārs tiks veidots diskusijas formātā, sniedzot iespēju ikvienam uzdot gan publiskus, gan anonīmus jautājumus par sev interesējošiem publikāciju veidošanas aspektiem. 

Aicinām dalībai seminārā reģistrēties līdz 28. septembrim, aizpildot tiešsaistes veidlapu:  https://forms.gle/Zj4TVFvMQU766iGT9. Pēc šī datuma, par pēdējā brīža dalību seminārā informēt, rakstot uz sabine.ozola@lka.edu.lv.   

Informējam, ka semināriem būs iespējams pievienoties arī tiešsaistē, Zoom platformā (taču ieraksts netiks veikts!). Pieslēgšanās saite visa semināru ciklu laikā paliks nemainīga: https://zoom.us/j/96044039544?pwd=TDBRcWxIdEtZTXMxcTQzaTY2Q0VmZz09. Jautājumu un ieteikumu par semināru ciklu gadījumā vērsties pie Attīstības departamenta kvalitātes vadības un attīstības speciālistes Unas Arbidānes (una.arbidane@lka.edu.lv) vai Kultūras un mākslu institūta pētnieces Līgas Vinogradovas (liga.vinogradova@lka.edu.lv).