ZIŅAS

Rīgā norisināsies ielu mākslas ekskursija ar kuģīti “Meklējot urbānās vides un dzīvās dabas mijiedarības telpas”

25.10.2023

28. oktobrīRīgā norisināsies Latvijā nebijusi ielu mākslas ekskursija “Meklējot urbānās vides un dzīvās dabas mijiedarības telpas”, kas tiek īstenota starptautiskas sabiedriskās zinātnes iniciatīvas “From Sea to Street’’ ietvaros. Ekskursijas sākums plkst. 12.00 skeitparkā Krasta ielas promenādē (koord. 56.939272, 24.120267), ekskursijas ilgums - trīs stundas. Ekskursijā Riharda Bražinska vadībā ekskursijas dalībnieki dosies ar kuģīti pa Daugavu, lai iepazītu Rīgas ielu mākslas un grafiti vēsturi no ūdenstilpes skatpunkta.

“From Sea to Street” Rīgas ekskursijas kontekstā ūdens tematika tiks aplūkota konceptuāli - ūdenstilpes piekraste kā iedvesmu veicinoša telpa. Lai gan Rīgā jūras tēmai veltītu sienu krāsojumu īsti nav, būtiski ir tas, ka ūdens tuvums, it īpaši degradētākās teritorijās, galvaspilsētā ir kļuvis par zīmīgu ielu mākslas un grafiti izpausmju dabisko vidi. Ekskursija iekļaus braucienu ar kuģīti pa Daugavu, izbraucot cauri Rīgas ielu mākslas un grafiti vēstures hronoloģijai.

Iniciatīvas nolūks ir meklēt neierastus veidus, kā sabiedrībā veicināt diskusiju par okeānu un jūru aizsardzību. Iniciatīvas centrā ir ielu māksla un tās spēcīgā vizuālā valoda. Iniciatīvā “From Sea to Street” visi interesenti tiek aicināti meklēt pilsētvidē atrodamus ar jūras/okeāna tematiku saistītus sienu gleznojumus, nofotografēt un iesūtīt tos, aizpildot nelielu anketu. Vēl projekta ietvaros iespējams piedalīties aptaujā “Ielu māksla un jūras ekosistēmas”, kas izzinās, vai un kādas emocijas cilvēkos izraisa pilsētvidē esoši sienu gleznojumi un kā tie ietekmē skatītāju saikni ar jūru un okeānu.

Iniciatīva “From Sea to Street” tiek īstenota sadarbībā ar Santjago de Kompostelas Universitāti (Spānija), Vrijes Amsterdamas Universitāti (Nīderlande) un Latvijas Kultūras akadēmiju. Projekts saņēmis finansējumu no “IMPETUS Citizen Science Accelerator” programmas, ko finansē Eiropas Savienības pētniecības un inovāciju programma “Apvārsnis Eiropa” saskaņā ar granta līguma numuru 101058677.

Ekskursijai nepieciešams iepriekš pieteikties, aizpildot tiešsaistes formu: https://forms.gle/auvSGHcMJcs59SEx9.

Pieteikšanās atvērta līdz 2023. gada 27. oktobra plkst. 17:00.

 
Praktiska informācija:
  • Tikšanās vieta: skeitparks Krasta ielas promenādē (koord. 56.939272, 24.120267).
  • Tikšanās laiks: plkst. 11:50 (oficiālais sākums plkst. 12:00).
  • Ekskursijas noslēgums: ap plkst. 15:00 Ķīpsalā, Zunda krastmalā.
  • Ekskursija laikā pārvietosimies pa Daugavu ar kuģīti, tāpēc lūdzam saģērbties silti un atbilstoši laikapstākļiem.
  • Tā kā pasākums pamatā notiks tiešā ūdenstilpes tuvumā, tad ekskursija paredzēta tikai pilngadīgām personām.
  • Kuģītim ir ierobežots sēdvietu skaits. Lūgums savu dalību apstiprināt tikai tad, ja esat droši par ierašanos norādītajā laikā un vietā. Paldies par sapratni! 
  • Informējam, ka ekskursijas laikā tiks uzņemtas fotogrāfijas.
  • Bezmaksas ieeja.