Ceturtdiena, 12. februāris, 2026
Informācija par pasākumu
Janvārī un februārī turpinās Latvijas Kultūras akadēmijas Kultūras un mākslu institūta (LKA KMI) semināru cikls “Uzzini, ko nezini”, aicinot interesentus uz trīs semināriem, kuros tiks aplūkoti kultūrvēstures, arheoloģijas, folkloras, teātra un cirka procesi.
12. februārī plkst. 16.00 notiks seminārs “Latvijas ezeru salas: arheoloģija un folklora”, kurā uzstāsies Ieva Vītola, LKA KMI vadošā pētniece. Seminārs iepazīstinās ar Latvijas Zinātnes padomes finansētā projekta “Iekšzemes ūdeņu arheoloģiskais mantojums: salas un ezermītnes Latvijas ezeros” (2025–2027) pirmajā gadā gūtajiem rezultātiem. Tajā tiks aplūkoti ezeru salu arheoloģiskie dati, teorētiskie pieejas modeļi salas jēdzienam, kā arī folkloras un nemateriālā kultūras mantojuma aspekti, īpaši iedzīvotāju migrācijas kontekstā. Seminārā piedalīsies arī Rūta Muktupāvela, Juris Urtāns un Jānis Meinerts.
Semināru ciklu “Uzzini, ko nezini!” īsteno LKA KMI sadarbībā ar LKA Tālākizglītības centru, rosinot sarunu par pētniecību un tās daudzveidīgajām izpausmēm kultūras un mākslas kontekstā. Semināru mērķis ir iepazīstināt ar LKA pētnieku īstenotajiem pētījumu projektiem, veicināt diskusijas par izmantotajām metodoloģijām un aktuālām pētniecības tēmām, kā arī stiprināt dialogu starp zinātnisko kopienu un nozares profesionāļiem.
Vairāk informācijas: https://lka.edu.lv/lv/petnieciba/zinatne-runa/seminaru-cikls-uzzini-ko-nezini/