ZIŅAS

Noskaidroti LKA un Satori kopīgi organizētā eseju konkursa laureāti

16.02.2024

2024. gada janvārī, jau otro gadu pēc kārtas, godinot Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) dibinātāju un filozofu Pēteri Laķi, noslēdzās LKA un "Satori" kopīgi organizētais eseju konkurss, kurā Latvijas augstskolu studenti tika aicināti iesūtīt esejas par vienu no sešiem tematiem, kas izvēlēti, iedvesmojoties no Pētera Laķa grāmatas "Laiks un cilvēka pasaule". Kopumā konkursam tika iesniegtas 39 esejas, ko vērtēja divas savstarpēji neatkarīgas žūrijas – LKA mācībspēki un "Satori" redakcija.

No LKA esejas vērtēja LKA prorektore zinātniskajā darbā, Kultūras un mākslu institūta vadītāja Anda Laķe, Kultūras teorijas un vēstures katedras vadītājs Raimonds Briedis, Skatuves mākslas katedras vadītāja Līga Ulberte, filozofijas pasniedzēji Andrejs Balodis un Andris Hiršs.

Apkopojot LKA žūrijas vērtējumus, noteikti balvu ieguvēji:

1. vieta: Anna Lauska (naudas balva 600 eiro apmērā);

2. vieta:  Daniela Ģertrūde Upeniece (naudas balva 500 eiro apmērā);

3. vieta:  Anna Pujēna (naudas balva 400 eiro apmērā).

LKA atzinības piešķirtas Marija Anna Zālīte, Ieva Īzāka-Harjo, Elizabete Šiklova.

"Satori" redakcija par labākajām esejām atzinusi Marijas Annas Zālītes un Līvas Jevdokimovas darbus, kuri tuvākajā laikā tiks publicēti žurnālā.

Savukārt Pētera Laķa eseju konkursa balvu pasniegšanas pasākuma laikā tiks paziņots, kuram no autoriem tiks pasniegta LKA rektores Rūtas Muktupāvelas īpašā balva! LKA un "Satori" redakcijas tikšanās pasākums ar visu eseju autoriem un laureātu apbalvošana notiks 6.martā, par ko drīzumā tiks publicēta detalizēta informācija.

Paldies visiem konkursa dalībniekiem!