ZIŅAS

Nedēļas garumā Latvijas Kultūras akadēmija ar plašu programmu svinēs “ZinātMākslu”, rektoru maiņu un Satversmes pieņemšanas dienu

25.04.2024

No 13. līdz 17. maijam Latvijas Kultūras akadēmija (LKA) piedāvās plašu “ZinātMākslas” svētku notikumu programmu, kas veltīta studējošo pētnieciskajām interesēm, LKA Satversmes pieņemšanas dienai (18.maijs) un rektoru maiņai – 14.maijā LKA rektora pienākumus sāks pildīt Dāvis Sīmanis. Svētku nedēļas ietvaros norisināsies karjeras diena, LKA absolventu asociācijas atklāšanas pasākums, ātrie randiņi ar darba devējiem, karjeras neveiksmju stāstu vakars “Fuck-Up stāsti”, svētku rektorāts, dzejas simpozijs “Tā nav dzīve, tas ir kino & dzeja”, studējošo konference “ZinātMāksla”, konference “Atrodi sevi kino” ar Lienes Lindes filmas “Melnais samts” seansu noslēgumā.  

13. maijā plkst. 13.00–20.00 LKA (Ludzas iela 24) norisināsies karjeras diena, piedāvājot dažādus notikumus gan LKA studējošajiem, gan absolventiem. Plkst.13.00–14.30 notiks paneļdiskusija “Jauno profesionāļu iespējas un izaicinājumi darba tirgū kultūras un radošajās industrijās”, kurā piedalīsies Latvijas Nacionālā mākslas muzeja komunikācijas speciāliste Elza Ēķe, mūzikas žurnāliste, Latvijas skaņu dizaineru kluba "LSDC" valdes locekle Aiga Leitholde, “Studijas Lokomotīve” producents Dominiks Jarmakovičs un teātra trupas “Kvadrifrons” pārstāvji.  

Plkst. 15.00–17.00 LKA studējošie tiks aicināti piedalīties ātrajos randiņos ar absolventiem, prakses un darba devējiem. Plkst. 15.00 5. auditorijā studentiem būs iespēja satikt programmas “Mācītspēks” pārstāvjus, kuri pastāstīs par viengadīgās skolotāju izglītības programmas piedāvātajām iespējām tādās jomās kā valodas, kultūra, pašizpausme mākslā un citās jomās. Plkst. 17.00 LKA studenti un absolventi tiks aicināti piedalīties LKA absolventu asociācijas atklāšanas pasākumā, kura noslēgumā, plkst.18.30, sadarbībā ar “Fuck-Up Riga” organizatorēm Ditu Stalovsku un Luīzi Jansoni norisināsies LKA absolventu “Fuck-Up stāsti” kur LKA absolventi atklās savas karjeras neveiksmes un to pārvarēšanas ceļus.   

14. maijā plkst. 11.00–13.00 zālē (Ludzas iela 24) notiks LKA Svētku rektorāts, kur akadēmijas kolēģu un sadarbības partneru klātbūtnē simboliskā rituālā darba pienākumus no līdzšinējās LKA rektores Rūtas Muktupāvelas pārņems jaunais rektors – Dāvis Sīmanis.  

Plkst. 17.00–20.00 LKA dārzā (Ludzas iela 24) norisināsies LKA Studējošo pašpārvaldes organizētais dzejas simpozijs “Tā nav dzīve, tas ir kino & dzeja”, kas aicinās aizmirst vienmuļo ikdienu un ļaus iegrimt kino un dzejas ideālu pasaulē. No sarkanā paklāja līdz melnbaltām vārdu rindām – tiks pārstāvēts viss audiovizuālās mākslas spektrs. LKA studentu dzejas lasījumus papildinās Latvijas Mākslas akadēmijas studentu mūra sienu gleznojumi un melodiskas Latvijā un pasaulē zināmu skaņu celiņu performances!  

16. maijā plkst. 10.00–18.00 zālē (Ludzas iela 24) norisināsies LKA studējošo konference “ZinātMāksla”, kurā tiks prezentētas LKA bakalaura un maģistra līmeņa studentu uzmanības centrā nonākušās pētnieciskās tēmas, kas arī novērtētas kā labākās pētnieciskās ieceres noslēguma darbos un saņēmušas snieguma stipendijas darbu izstrādei. Izskanēs referātu prezentācijas tādās tematiskajās sekcijās kā “Digitālā transformācija kultūras nozarē”, “Kultūras un mākslas pārvaldība”, “Zīmolvedība un digitāls saturs”, “Kino nozare” un “Teksts: jaunrade, tulkošana un analīze”.  

Konferences ietvarosplkst. 15.30–16.30 norisināsies diskusija “Reps – nepiedienīgas rindas vai realitātes vārdi?”, kurā reperi, žurnālisti un pētnieki tiks aicināti atklāt Latvijas repa mūzikas unikālo realitāti, tiks pētītas repa tēmas, skanējums un sociālā nozīmība, izceļot Latvijas kontekstam raksturīgās pieredzes un naratīvus. Diskusijā tiks analizēta repa mākslinieka kā sociālo pārmaiņu aģenta loma un tiks apspriestas repa integrācijas iespējas akadēmiskajā diskursā, parādot tā kā kultūras fenomena leģitimitāti.  

Konferences dienu plkst. 17.00 noslēgs brīvrunas un dzejrunas slams “Dzīvie realitātes vārdi”, kurā tiks aicināti pieteikties LKA studējošie, absolventi, LKA pasniedzēji, kā arī jebkuri citi interesenti. Reģistrēšanās slamam šeit: https://forms.gle/24GrKiSy79a1UEEv9

17. maijā plkst. 10.00–18.00 LKA Nacionālās filmu skolas lielajā paviljonā (Elijas iela 17) norisināsies tematiskā konference “Atrodi sevi kino”, kurā kino nozares pārstāvji,  LKA audiovizuālās mākslas pasniedzēji un studenti pievērsīsies tādiem jautājumiem kā digitalizācija, kino saglabāšanas problemātika, seriālu renesanse, radoši risinājumi mazbudžeta un bezbudžeta filmu veidošanā, kā arī pūlfinansējuma piesaistes izaicinājumi. LKA Kultūras un mākslu institūta pētniece Līga Vinogradova kopā ar “Kultūras socioloģijas un menedžmenta” 1. un 3. kursa studentiem prezentēs rezultātus* pētījumam par kino auditorijas apmeklēšanas un filmu patēriņa paradumiem, kas tapa 2023. gada nogalē. Diskusijā “Auditorijas pētniecība: izaicinājumi un studentu pieredze” LKA studenti un absolventi dalīsies pieredzē un izaicinājumos saistībā ar auditorijas pētniecības metodēm.  

Konferences noslēgumā plkst. 16.30 notiks filmas “Melnais samts” seanss, pēc kura ar skatītajiem tiksies filmas režisore Liene Linde un operators Dāvids Smiltiņš.  

Konference “ZinātMāksla” ir atvērta dažādībai, pretrunīgiem, negaidītiem secinājumiem, paradoksālām atziņām, pie kurām nonākam savas zinātniskās un mākslinieciskās darbības rezultātā. Galvenais, lai referāts, deja, skaņdarbs, filma vai attēls uzrunātu, rosinātu radošo un pētniecisko iztēli un, protams, aicinātu diskutēt. 

PASĀKUMU PROGRAMMAS

 

Ieeja kultūras notikumos bez maksas! 

 

* Pētījums tapis projekta “Latvijas kultūras ekosistēma kā resurss valsts izturētspējai un ilgtspējai” / CERS (Nr. VPP-MM-LKRVA-2023/1-0001) ietvaros un to finansē Latvijas Republikas Kultūras ministrija valsts pētījumu programma “Latvijas kultūra – resurss valsts attīstībai" (2023.–2026.) ietvaros.