Nākamā uzņemšana: 2025
Pilna laika studijas
Uzņemšana katru gadu 7 specializācijās:
- pasākumu, teātra režija un aktiera māksla
- lietišķā fotogrāfija
- videogrāfija
- digitālā satura producēšana
- mūzikas menedžments
- pasākumu producēšana
- pasākumu tehniskā producēšana
Budžeta 15 maksas studiju vietas*
Studiju ilgums: pilna laika klātiene 2,5 gadi (5 semestri)
Nepilna laika klātiene "Pasākumu producēšana" 3 gadi
Studiju valoda: latviešu
Studiju līmenis: īsā cikla profesionālā augstākā izglītība
Kvalifikācija: Kultūras darba speciālists
Studiju norises vieta: Rīga, Bruņinieku iela 57
Specializācijas prakse: 4 prakses studiju laikā
Starptautiskās mobilitātes iespējas: studijas, prakse un absolventu prakse ERASMUS+ apmaiņas programmas ietvaros, iespēja izmantot ārvalstu valdību stipendijas un piedalīties vasaras skolās
Studiju maksa: 1900 EUR
Nepilna laika klātiene "Pasākumu producēšana" 1700 EUR
*iespējamas izmaiņas
Pasākumu, teātra režija un aktiera māksla
Studiju procesā tiek apgūti teātra, pasākumu režijas un aktiermeistarības radoši mākslinieciskie, organizatoriskie un tehniskie aspekti. Pēc pamatu apgūšanas, kad gūts ieskats nozares pamatos, studentam tiek sniegta iespēja izvēlēties vienu no virzieniem, kuru turpmāk studēt padziļināti: teātra režiju, pasākumu režiju vai aktiermākslu. Studijas sniedz iespēju pilnveidoties skatuves mākslas jomā, veicinot sadarbību ar nozares speciālistiem un iekļūšanu darba tirgū.
Lietišķā fotogrāfija
Programmas saturs paredz jēgpilna un konkurētspējīga vizuāla vēstījuma sagatavošanas prasmju apguvi foto nozarē. Studiju laikā tiek apgūta digitāla attēla veidošana, iemaņas darbam dabiskajā un mākslīgajā apgaismojumā, kā arī plašas digitālās apstrādes iemaņas, fotosesiju veidošanas prasmes. Prasmju slīpēšanai ārpuslekciju laikā pieejama foto studija un foto aprīkojums. Izglītības procesā studenti iegūst priekšstatu par fotogrāfijas veidošanas tehnisko pusi, kā arī apgūst producēšanas procesa nianses vizuālo mediju jomā.
Videogrāfija
Studijas sniedz plašas praktiskas iemaņas no idejas radīšanas līdz gala produkta publicēšanai, veicinot izpratni par video materiāla veidošanas pamatprincipiem. Studiju laikā ir iespēja apgūt videomateriālu veidošanu, montāžu, darbu ar pēcapstrādes programmām, kā arī attīstīt prasmes patstāvīgi organizēt savu darbu un vadīt projektus. Absolventi kļūst par audiovizuālās nozares speciālistiem, kuri ir spējīgi patstāvīgi īstenot dažādas sarežģītības video projektus, veidojot kvalitatīvu saturu.
Digitālā satura producēšana
Studijas sniedz iespēju iegūt teorētiskas un praktiskas zināšanas dažādu digitālo mediju produktu veidošanā, kas ietver dažādu radošu projektu realizēšanu TV raidījumu, raidierakstu, tiešā ētera producēšanu. Studenti apgūst arī finanšu un reklāmas kampaņu menedžmentu, radošās komandas veidošanas un vadīšanas prasmes,kā arī dažādu pielietojamo tehnoloģiju pārzināšanu un praktisku lietošanu.
Mūzikas menedžments
Studijas sniedz iespēju iegūt pieredzi koncertu menedžmentā, mūzikas ierakstu producēšanā un mārketingā. Specializācijas ietvaros tiek apgūta arī projektu vadībā, pasākumu organizēšana un tehniskā producēšana, kā arī darbs ierakstu studijā. Šī ir programma tiem, kuri paši darbojas mūzikas industrijā, vēlas labāk izprast un sasniegt savu fanu auditoriju, tiem, kas vēlas kļūt par
šovindustrijas daļu.
Pasākumu producēšana
Studiju saturs ir vērsts uz tādu pasākumu industrijai nepieciešamo prasmju apgūšanu, kas noderīga koncertu, svinīgu sarīkojumu, teātra izrāžu, performanču, konferenču, korporatīvo pasākumu, u.c. rīkošanai – iesaistīto cilvēkresursu plānošanu un vadīšanu, risku vadību, drošības un vides aizsardzības normu nodrošināšanu, pasākumu tehniskā nodrošinājuma izvēli (skatuves konstrukcijas, skaņu iekārtas, gaismu iekārtas u.c.). Specializācijas ietvaros tiek apgūtas zināšanas par projektu vadību,
pasākumu producēšanu, kultūras projektu izstrādi un digitālo mārketingu.
Pasākumu tehniskā producēšana
Studijas paredzētas pasākumu industrijai nepieciešamo prasmju apgūšanu, kas speciālistam ļautu orientēties dažādu pasākumu tehnisko līdzekļu izvēlē un izmantošanā (skatuves konstrukcijas, skaņu iekārtas, gaismu iekārtas, video tehniku u.c.). Tiek apgūtas zināšanas un prasmes ne tikai gaismu tehnikā, gaismu vadības sistēmās, to programmēšanā un apkalpošanā, bet arī apskaņošanas jomas pamati – akustika, elektroakustika un zināšanas, kas nepieciešamas koncertu un dažādu pasākumu apskaņošanai.
20% Vispārizglītojošie studiju kursi
30% Nozares studiju kursi
25% Specializācijas ierobežotās izvēles studiju kursi
16% Prakse
9% Kvalifikācijas darbs
Uzņemšanas noteikumi ir pieejami šeit
Piesakoties studijām, reflektantam vietnē ➜ uznemsana.lka.edu.lv jāaugšupielādē šādu dokumentu kopijas pdf, jpg vai doc. formātos (dokumentu oriģināli būs jāuzrāda līguma slēgšanas brīdī!)
- pase vai personas apliecība (eID abas puses)
- atestāts, kas apliecina vispārējās vidējās izglītības iegūšanu;
- atestāta par vispārējās vidējās izglītības iegūšanu pielikums “sekmju izraksts”;
- centralizēto eksāmenu (CE) sertifikāti (skatīt atvērumu "iestājpārbaudījumi");
- apliecinājums par pieteikuma reģistrēšanas pakalpojuma apmaksu (reģistrācijas maksu skatīt sadaļā "Reflektanta reģistrācijas maksa").
Ja kādā no iesniegtajiem dokumentiem ir cits personas uzvārds/ vārds/ personas kods, nekā personas pasē vai personas apliecībā, tad jāpievieno tā maiņu apliecinošs dokuments.
Ja reflektants iepriekšējo izglītību ieguvis ārvalstīs (izņemot Igaunijā un Lietuvā), pieteikumam pievieno Akadēmiskās informācijas centra izziņu par to, kādam Latvijā piešķirtam izglītības dokumentam atbilst ārvalstīs iegūtais izglītības dokuments.
Iesniedzot dokumentus, par katru pieteikumu tiek noteikta reģistrācijas maksa 30 EUR, kas sedz ar uzņemšanas procesu saistītās administratīvās izmaksas.
REKVIZĪTI MAKSĀJUMA VEIKŠANAI
Latvijas Kultūras akadēmija
Reģ. nr. 90000039164
Konta nr: LV17UNLA0055003691128
Maksājuma mērķis: 21359 Reģistrācijas maksa, Vārds Uzvārds, Personas kods (Piemērs: 21359 Reģistrācijas maksa, Rasa Kārkliņa, 160395-12345)
Reģistrācijas maksu var samaksāt tikai ar pārskaitījumu (bankā vai internetbankā).
Studiju pieteikumam jāpievieno bankas maksājums pdf, jpg vai doc. formātā.
Bāreņi un bērni, kuri palikuši bez abu vecāku apgādības, līdz 24 gadu vecumam, uzrādot valsts sociālās nodrošināšanas iestādes izsniegta dokumenta oriģinālu, kā arī 1.grupas invalīdi, uzrādot attiecīgu dokumentu, no reģistrācijas maksas un papildu maksas atbrīvoti.
Reģistrācijas maksa par dokumentu iesniegšanu netiek atmaksāta.
Uzņemšanai studiju programmā nepieciešamie centralizēto eksāmenu vērtējumi:
- CE sertifikāts matemātikā (vispārīgais, optimālais vai augstākais līmenis);
- CE sertifikāts latviešu valodā (vispārīgais, optimālais vai augstākais līmenis);
- CE sertifikāts svešvalodā (vispārīgais, optimālais vai augstākais līmenis) vai starptautiskās testēšanas institūcijas pārbaudījuma dokuments. CE vērtējums svešvalodā (angļu, franču vai vācu valodā) nedrīkst būt zemāks par 30 procentiem pēc eksāmenu līmeņu rezultātu pielīdzināšanas koeficienta piemērošanas.
Iestājpārbaudījumi:
- pārrunas + radošais uzdevums;
- motivācijas vēstule (izdrukāta);
- potenciālā studenta pieredzes /radošā portfolio (brīvi izvēlētā formātā) vai radošo ideju prezentācija.
Studenti piedalās konkursā uz valsts budžeta apmaksātām studiju vietām. Lai nodrošinātu, ka reflektantu vērtējumi tiek izteikti pēc vienotas sistēmas, vērtējumiem valsts pārbaudes darbos un obligātajos centralizētajos eksāmenos tiek piešķirts punktu skaits saskaņā ar uzņemšanas noteikumu 1. pielikumam pievienoto dokumentu – “Pretendentu salīdzināšanas kārtība”.
Saskaņojot ar Augstākās izglītības padomi pilna laika studijās tiek noteikti papildu iestājpārbaudījumi – pārrunas, kuru mērķis ir noskaidrot reflektanta iepriekš apgūto prasmju un zināšanu apjomu, atbilstību izvēlētajai studiju programmai un specializācijai. Pieredzei un darbībai kultūras jomā nav noteicoša nozīme, pieteikties var arī bez iepriekšējas pieredzes izvēlētajā specializācijā. Būtiska nozīme ir motivācijai – kādēļ reflektants izvēlas konkrēto specializāciju. Pārrunās reflektanta zināšanas un motivācija tiek vērtēta, reflektantam jāsaņem vismaz 40 punkti, pretējā gadījumā nav iespējams piedalīties konkursā uz valsts budžeta apmaksātām studiju vietām.
Vērtēšanas komisijā piedalās koledžas akadēmiskā personāla pārstāvji un specializāciju vadītāji.
2025./2026. MĀCĪBU GADA UZŅEMŠANAS DATUMI
Par pārrunu un līgumu slēgšanas laiku jūs tiksiet informēti!
Pilna laika klātienes studijām studiju programmā “Kultūras un mākslas procesu organizēšana”:
- Pretendējot uz budžeta vietām, pieteikšanās elektroniski no 04.07. līdz 30.07
Pieteikšanās studijām par personīgajiem līdzekļiem turpinās līdz 25.08 - Pārrunas 04.08. – 07.08.
- Uzņemšanas rezultātu izziņošana valsts budžeta finansētajām studiju vietām 11.08.
- Līgumu slēgšana par budžeta studiju vietām 12.08. un 13.08. (Līgums tiek parakstīts ar elektronisko parakstu)
- Līgumu slēgšana par personīgajiem līdzekļiem līdz 30.07. iesniegtajiem pieteikumiem 14.08. un 15.08.
- Pārrunas 27.08. un 28.08. (reflektantiem, kas pieteikušies studijām par personīgajiem līdzekļiem pēc 30.07.)
- Līgumu slēgšana 27.08.-29.08. reflektantiem, kas pieteikušies studijām par personīgajiem līdzekļiem pēc 30.07., (Līgums tiek parakstīts ar elektronisko parakstu)
Studiju maksa jāieskaita Akadēmijas norēķinu kontā Līgumā par studijām noteiktajos termiņos. Studiju maksa tiek dalīta četros maksājumos:
- rudens semestrī – 1. kursa studentiem pirmā maksa 7 dienu laikā pēc līguma noslēgšanas, otrā maksa līdz 31. oktobrī.
- pavasara semestrī – līdz 15. februārim un līdz 15. aprīlim.
Studējošie var maksāt arī par visu semestri vai par visu studiju gadu.
Akadēmijā noteiktajā kārtībā maksājumu grafika termiņus var grozīt, sadalot kopējo studiju maksu par semestri līdz četrām daļām, papildu informācija šeit: https://lka.edu.lv/lv/akademijas-studentiem/stipendijas-un-studiju-maksajumi/studiju-maksas-atvieglojumi/
Ja Studējošais kavē noteikto studiju maksas samaksas termiņu, Akadēmijai ir tiesības piemērot Studējošajam līgumsodu (sk. Studiju līguma 5.6. p.).
Piemēram: 21351 2018/2019 2sem Maija Liepina 120191 10601
Rekvizīti
Saņēmējs: Latvijas Kultūras akadēmija,
reģ. Nr. 90000039164
AS SEB banka
SWIFT (BIC) kods: UNLALV2X
LV17UNLA0055003691128
67846238
koledza@lka.edu.lv
Zvani – (+371) 26423518
Raksti Watsapp – (+371) 26423518
Raksti – uznemsana@lka.edu.lv