
Aicinām rīt tiešsaistes kursā iepazīties ar aktīvo mācīšanos Eiropas Universitāšu aliansē ACE²-EU
Eiropas Universitāšu alianses ACE²-EU aktīvās mācīšanās e-pedagoģijas skola (Active Learning E-PEDAGOGY SCHOOL – ALES) aicina piedalīties kursā "Ievads aktīvajā mācīšanā", kas notiks tiešsaistē 2025. gada 10. jūlijā no plkst. 13.00 līdz 15.00. Kurss notiks angļu valodā. Aicinām reģistrēties dalībai šodien, 9.jūlijā, aizpildot tiešsaistes pieteikuma formu: https://forms.gle/MgJzUqD7pbqdEEz87. Noklausoties kursu un piedaloties grupu uzdevumos, kursa dalībnieki saņems apliecinājumu par dalību. Kursu organizē “Constantin Brâncuși” Târgu-Jiu universitāte, Rumānija.
Kurss ir daļa no Eiropas Universitāšu alianses ACE²-EU kopīgajām iniciatīvām, lai stiprinātu inovācijas universitāšu mācību procesā, īpašu uzmanību pievēršot studentu iesaistei, iekļaujošai pieejai un digitālajai transformācijai. Kursa mērķis ir atbalstīt augstskolu docētājus aktīvās mācīšanās principu ieviešanā dažādos formātos – klātienē, hibrīdā un tiešsaistē.
Kurss "Ievads aktīvajā mācīšanā" iecerēta kā interaktīva divu stundu nodarbība, kuras laikā dalībnieki iepazīsies ar aktīvās mācīšanās pedagoģiskajiem pamatiem, iekļaujošām mācību stratēģijām (Universal Design for Learning – UDL) un digitālajiem rīkiem (piemēram, Padlet, MS Teams), kā arī piedalīsies praktiskā grupu darbā. Kurss paredzēts augstskolu docētājiem, kuri strādā digitālā vai hibrīdā mācību vidē, e-mācību izstrādātājiem, izglītības programmu koordinatoriem un docētājiem.
Pēc kursa apguves dalībnieki spēs izprast un izskaidrot aktīvās mācīšanās principus un to nozīmi izglītības procesā, izstrādāt un pielāgot mācību aktivitātes, balstoties uz aktīvās mācīšanās pieeju; izmantot digitālos rīkus, lai veicinātu studentu līdzdalību, refleksiju un mijiedarbību.
Kursa saturs balstīts uz aktīvās digitālās mācīšanās modeli, integrējot:
· Reālām situācijām līdzīgas grupu aktivitātes (Challenge-Based Learning – CBL);
· Iekļaujošas digitālās prakses (Universal Design for Learning – UDL);
· Mācīšanos caur praktisku pieredzi un refleksiju (Experiential Learning);
· Tiešsaistes sinhrono darbu, sadarbojoties reāllaikā MS Teams vidē ar Padlet un koplietojamiem dokumentiem.
Jautājumu gadījumā lūdzam sazināties ar kursa organizatoriem: Mihaela Giurgiulescu (giurgiulescu@e-ucb.ro), Loredana Pătrșcoiu (patrascoiu@utgjiu.ro), Elena Paliță (palita@e-ucb.ro). Plašāk: https://www.ace2eu.eu/an-introduction-to-active-learning-july-10-2025/