Konference "Kultūras un mākslas izglītība: Radi sevi skolā"

Trešdiena, 25. maijs, 2016

25.05.2016 09:30

Informācija par pasākumu

25. maijā, radošās darbības nedēļas radi!2016 un UNESCO Mākslas izglītības nedēļas ietvaros notiks Latvijas Kultūras akadēmijas rīkota konference “Kultūras un mākslas izglītība: Radi sevi skolā!”. Akadēmija konferenci rīko sadarbībā ar UNESCO Latvijas Nacionālā komisiju, Latvijas Nacionālo kultūras centru un Latvijas augstskolām. Konference notiks Latvijas Kultūras akadēmijas lielajā zālē no pulksten 10.00 līdz 16.30. Konferences īpašais viesis būs Minhenes Universitātes profesors, UNESCO katedras koordinators Erlangenas–Nirnbergas universitātē un Eiropas Mākslas un kultūras izglītības observatoriju sadarbības tīkla iniciators Ernsts Vāgners.

Konferences “Kultūras un mākslas izglītība: Radi sevi skolā!” mērķis ir rosināt izpratni un interesi par radošo un kultūras industriju radītajām iespējām izglītības attīstībā, iepazīstot jaunākās tendences, labāko ārvalstu pieredzi un izceļot Latvijas sasniegumus. Konferenci atklās kultūras ministre, UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas prezidente Dace Melbārde. Konferencē augstskolas, kas saistītas ar kultūru, mākslu un izglītību, prezentēs savu pētniecisko pieredzi šajās jomās. Tās būs Latvijas Kultūras akadēmija, Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmija, Latvijas Universitāte, Liepājas Universitāte, Daugavpils Universitāte, Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmija. Tāpat ar aktualitātēm iepazīstinās Latvijas Nacionālais kultūras centrs un Valsts izglītības satura centrs. Konferences otrajā daļā būs diskusijas vairākās grupās par aktuāliem jautājumiem kultūrizglītībā. Konferences īpašais viesis būs Minhenes profesors Ernsts Vāgners, kurš ir Eiropas Mākslas un kultūras izglītības observatoriju sadarbības tīkla iniciators. Šī sadarbības tīkla mērķis ir sekmēt pētniecību kultūras un mākslas izglītībā. Latvijas Kultūras akadēmija ir viena no šī sadarbības tīkla observatorijām.

UNESCO Mākslas izglītības nedēļu visā pasaulē atzīmēs no 23. līdz 29. maijam, un tās laikā tiek izcelta mākslas izglītības nozīmība cilvēka dzīvē kopumā, it īpaši mācīšanās un radošās darbības procesā. Mākslas izglītības nedēļā UNESCO aicina dalībvalstu valdības, valsts un nevalstiskās institūcijas un indivīdus apzināties, ka māksla un kultūra ir ceļš uz pilsonisko sabiedrību, saliedētību un mieru.

Radošās darbības nedēļa radi!2016 notiek jau sesto gadu un piedāvā plašu programmu visā Latvijā, aicinot īstenot jaunrades idejas sadarbībā ar radošajām industrijām, būt atvērtiem un gudri strādāt partnerībās, tālredzīgi veidojot labāku dzīvi sev un līdzcilvēkiem. Plašāk par to www.radilatvija.lv.

KONFERENCES PROGRAMMA (skatīt šeit!)