Sākusies pieteikšanās ikgadējam Kultūras kanona konkursam vidusskolēniem

06.10.2016

Latvijas Kultūras akadēmija aicina Latvijas vispārizglītojošo skolu 10.–12. klašu un mākslas un mūzikas skolu vecāko kursu skolēnus pieteikties ikgadējam Kultūras kanona konkursam. 2016./17.gada konkursa moto ir Kultūras kanona vērtības Latvijas simtgadei - ikvienam, ik dienu.

Latvijas Kultūras akadēmija Kultūras kanona konkursu skolu jaunatnei rīko jau piekto reizi, ik gadu mainot konkursa uzdevumus un  mudinot dalībniekus pētīt un radoši atspoguļot aktuālas Latvijas kultūras un mākslas dzīves norises, kas sakņotas Latvijas Kultūras kanonā. Šogad konkurss sekmēs skolu jaunatnes radošu līdzdalību valsts simtgades svinību sagatavošanā, īstenos sabiedrības izglītošanu un informēšanu par Latvijas kultūras kanona vērtībām un artefaktiem. Konkursa ietvaros tiks nodrošināta labāko konkursantu sadarbība ar Latvijas uzņēmējiem, kas ļaus attīstīt inovatīvus kultūras kanona komunikācijas modeļus. Konkursa iecere kā rezultātu paredz Latvijas kultūras kanona vērtībām un artefaktiem veltītu galda spēļu koncepciju jaunradi.

Konkursa pirmajā kārtā jauniešiem būs jāiedziļinās esošajā Kultūras kanonā, izvēloties trīs viņiem vistuvākās vērtības, kā arī jāizvirza divas sava novada kultūras vērtības vai artefaktus, kuri nav iekļauti Kultūras kanonā, bet, kurus vēlētos īpaši godināt un izcelt Latvijas simtgadē. Ar šīm vērtībām ir jāiepazīstina žūrija,  argumentējot savu izvēles pamatojumu.  Domājot par vērtībām, skolēniem jāspēj iztēloties, kādā veidā un kuras no vērtībām būtu iespējams transformēt galda spēlē, jo 10 komandas, kuras būs izvirzītas konkursa otrajai kārtai, janvārī tiksies radošā nometnē, kurā  „Brain Games” uzņēmēju vadībā attīstīs galda spēļu jaunrades iemaņas un veidos izpratni par galda spēles koncepta un prototipa izstrādi.

Konkursa finālā komandām jāprezentē savas Latvijas Kultūras kanona galda spēles koncepcija vai prototips. Ja kādas komandas spēles koncepcija atbilst „Brain Games” uzņēmēju biznesa koncepcijai, tad spēles ideja tiek komercializēta un pārvērsta produktā.

Lai pieteiktos konkursam ir jānokomplektē komanda  3 skolēnu un 1 skolotāja sastāvā  un līdz 2016. gada 31. oktobrim jāaizpilda pieteikuma forma tiešsaistē: ​http://ej.uz/kanona_konkurss

Konkursa nolikums

Latvijas Kultūras kanona konkursu vidusskolēniem „Kultūras kanons Latvijas simtgadei” organizē Latvijas Kultūras akadēmija sadarbībā ar Latvijas Republikas Kultūras ministriju un Valsts izglītības satura centru. Konkursu atbalsta „Brain Games”.

Ar konkursa norises gaitu var iepazīties Latvijas Kultūras kanona Facebook lapā: https://www.facebook.com/kulturaskanons un Latvijas Kultūras akadēmijas mājas lapā www.lka.edu.lv